Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Українсько-американська ракета вивела в космос корабель з вантажем для МКС

16 лютого, 2020 - 22:22
Фото: Південмаш

У суботу, 15 лютого, з космодрому Воллопс (штат Вірджинія) успішно запустили українсько-американську ракету-носій «Антарес» з космічним кораблем Cygnus.

Про це повідомили в прес-службі держпідприємства Південмаш, інформує hromadske.

Корабель Cygnus корпорації Northrop Grumman у межах програми NASA доставить на Міжнародну космічну станцію 3,4 тонни корисного вантажу.

«Згідно з планом, американський вантажний корабель здійснить стиковку з МКС 18 лютого», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає Південмаш, Northrop Grumman має традицію називати черговий космічний корабель Cygnus на честь людей, які зробили вагомий внесок у космічну програму США. Це був 13-ий запуск ракети «Антарес» з цим космічним кораблем й місією NG-13 компанія вшановує пам’ять Роберта Генрі Лоуренса-молодшого.

Він був першим афроамериканським астронавтом у США, але так жодного разу і не вийшов у космос — у віці 32 років під час роботи у програмі Пілотованої орбітальної лабораторії Роберт Лоуренс-молодший загинув під час тренувального польоту.

Нагадаємо, основну конструкцію першого ступеню ракети-носія «Антарес» розробили в Україні. У листопаді 2019 року ракета вивела на орбіту корабель Cygnus, який доставив на МКС експериментальну духовку.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ