Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Russia Today програла у Франції суд щодо фейків

16 березня, 2021 - 21:36
Фото з відкритих джерел

Паризький апеляційний суд визнав безпідставними претензії французької редакції російського телеканалу Russia Today відносно обвинувачень про поширення пропаганди та фейкових новин.

Про це пише 16 березня французьке видання L’Express, передає Укрінформ.

Йдеться про позов RT проти колишнього речника уряду Франції Бенжамена Гріво. Апеляцію у цьому процесі у Паризькому суді російський телеканал програв ще наприкінці лютого.

RT France оскаржував публічно оприлюднені у січні 2019 року заяви Гріво про поширення російськими пропагандистами фейкових новин, що неодмінно пов'язано з діяльністю Russia Today.

«Russia Today – вони не журналісти. Це є засобом пропаганди, який фінансується іноземною державою – Росією», - заявив тоді представник французького уряду. Він також додав, що співробітникам RT немає місця у пресзалі Єлисейського палацу.

Нинішнім рішенням Паризький апеляційний суд зобов'язав RT France сплатити 1 тис. євро судових витрат.

У свою чергу, у російському телеканалі заявили про намір продовжувати оскарження в адміністративних судах, які уповноважені розглядати справи, де фігурантами виступають урядові офіційні особи.

Як повідомлялося, у 2017 році президент Франції Еммануель Макрон публічно заявив про втручання російського пропагандистського каналу RT France та інформагентства Sputnik у хід президентської виборчої кампанії у Франції, включаючи поширення фейкових новин. Після цього співробітники цих установ були позбавлені акредитації у Єлисейському палаці, але пізніше доступ був відновлений.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ