Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сумські журналісти вимагають негайного розслідування справи про побиття головреда газети "Панорама"

16 квітня, 2014 - 17:37

З ініціативи Сумського прес-клубу представники місцевих ЗМІ підписали заяву, адресовану владі, правоохоронним органам та політичним силам, з вимогою негайного розслідування справи щодо нападу на головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія.

«Журналіст у сучасному світі є постійним об’єктом агресії з боку тих, хто не визнає демократичних цінностей свободи слова, не хоче чути правди про себе, – йдеться у документі/ – Відомо, як багато журналістів постраждали та продовжують зазнавати фізичного і морального тиску протягом останніх подій в Україні. Ми закликаємо колег у цей непростий час до більшої згуртованості, солідарності, до ретельнішого виконання правил професійної етики й відповідальності за свої матеріали».

Нагадаємо, що сумський письменник, журналіст та громадський діяч Євген Положій був жорстоко побитий і травмований увечері 15 квітня, коли ставив авто у власному гаражі.  Як стало відомо, напад скоєно двома молодиками спортивної зовнішності у балаклавах. Дружина Євгена Анна Положій розповіла, що, за словами постраждалого журналіста, невідомі діяли «професійно», не зронивши й слова. Один з них тримав Євгена, а інший наносив удари. До лікарні журналіст потрапив з відкритим вивихом лівої руки, численними забоями та струсом мозку. Тяжка травма через ушкодження м’яких тканин потребуватиме довгого та серйозного лікування.

Наразі невідомо, хто саме скоїв злочин, однак усе свідчить про те, що напад пов'язаний з професійною та громадською діяльністю Євгена Положія, адже ні грошей, ні цінних речей у журналіста невідомі не забрали. 

Євген Положій – один з організаторів сумського Майдану. Свого часу він став ініціатором підписання представниками сумських ЗМІ заяви протесту проти прийнятих Верховною Радою України антидемократичних законів, що обмежували права і свободи українських громадян. Активний учасник акцій спротиву проти режиму Януковича, він неодноразово отримував погрози на свою адресу. На початку лютого нинішнього року разом з родиною був змушений кілька днів переховуватися з цієї причини. Окрім того, газета «Панорама» є виданням, яке постійно проводить журналістські розслідування щодо усіляких зловживань, у тому числі, що стосується відомих та впливових осіб. Тому головний редактор нажив чимало недоброзичливців, говорить його дружина.

За фактом побиття Євгена Положія відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 КК України – хуліганство. Проте, зважаючи на всі обставини, представники сумських ЗМІ вимагають перекваліфікувати справу на таку, що вимагає більш суттєвого покарання: умисне тяжке тілесне ушкодження чи замах на вбивство.

Алла АКІМЕНКО, Суми

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ