Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

НАТО закликає РФ не обмежувати доступ до портів Азовського моря

16 квітня, 2021 - 21:00
Фото: nato.int

США та ЄС раніше висловили стурбованість планами Росії обмежити доступ до районів Чорного моря

Плани Росії обмежити доступ до районів Чорного моря та Керченської протоки викликали занепокоєння в НАТО.

«Це буде невиправданий крок в дусі широкої тенденції дестабілізаційної поведінки з боку Росії», - заявила речниця Альянсу Оана Лунгеску, передає Голос Америки.

Вона закликала Росію забезпечити вільний доступ до українських портів на Азовському морі, дозволити вільне судноплавство, «негайно провести деескалацію, припинити провокації та поважати міжнародні зобов‘язання».

Лунгеску відзначила, що з часу незаконної анексії Криму Росія значно збільшила військову присутність на півострові. «Мілітаризація Росією Криму, Чорного та Азовського морів збільшує загрозу незалежності України та шкодить стабільності більш широкого регіону».

Раніше речник верховного представника ЄС з зовнішньої політики Жозепа Борреля Пітер Стано заявив, що намір Росії обмежити судноплавство викликає серйозне занепокоєння.

В заяві від 16 квітня тимчасово повірена США в ОБСЄ Кортні Остріан назвала кроки Росії «незаконним обмеженням свободи мореплавства з боку Росії в Чорному морі». Цими обмеженнями, заявляє Остріан, Росія прагне прискорити мілітаризацію регіону.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ