Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Джемілєв: Кримських татар хочуть змусити покинути Крим

16 травня, 2016 - 09:15
Фото Reuters

Про це заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, передає Крим.Реалії.

"Єдина мета – залякати, змусити людей мовчати. Є ще друга мета – змусити кримських татар покинути Крим. Вони, так само, як і за сталінських часів, хочуть бачити етнічний такий чистий російський Крим", – вважає він.

На думку Джемілєва, кримінальна справа, порушена ФСБ стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, є необґрунтованою і не відповідає закону.

"В окупантів такий страх перед кримськими татарами, що вони не зважають на жодні норми та закони. Звинувачення Ільмі Умерова в тому, що він закликав до зазіхання на територіальну цілісність Російської Федерації – це абсурд. Він просто казав свою точку зору як громадянин України, так і син свого народу. А наш народ повністю не визнав цю окупацію", – зазначив він.

Джемілєв також нагадав, що російську анексію Криму не визнала і ціла низка країн Європи.

Як повідомлялось, 12 травня співробітники ФСБ здійснили обшук у будинку Ільмі Умерова. Пізніше підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомила, що він звинувачується в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації (стаття 280.1 КК Російської Федерації).

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму прийняв позитивне рішення за позовом про заборону діяльності Меджлісу на території анексованого півострова.

Світова спільнота висловила рішучий протест у зв'язку з діями російської влади щодо заборони діяльності Меджлісу. посол Сполучених Штатів Америки при ОБСЄ Деніель Бейєр на засіданні Постійної ради у Відні 12 травня заявив, що Росія повинна припинити репресії проти кримських татар, а також всіх, хто є жертвами окупації, шляхом дотримання норм міжнародного права замість їх порушення, і шляхом захисту свобод самовираження, мирних зібрань, асоціацій та віросповідання.

Як повідомлялося, Європарламент закликав ввести санкції проти причетних до заборони Меджлісу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ