Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

МОЗ має намір змінити алгоритм фінансування лікарень для лікування інфекційних захворювань, - Ляшко

16 травня, 2021 - 20:44
Фото: Укрінформ

Міністерство охорони здоров'я має намір змінити алгоритм фінансування лікарень, які будуть лікувати інфекційні захворювання, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Ми розуміємо, що потрібно переглянути підходи, щоб лікарні були готові приймати пацієнтів з інфекційними захворюваннями навіть коли закінчиться Covid", - сказав він журналістам у суботу.

Ляшко уточнив, що програма медичних гарантій (ПМГ), яка почала діяти з 1 квітня 2021 року, передбачає окремий пакет для фінансування готовності медустанов надавати меддопомогу при інфекційних захворюваннях і у випадках епідемій, "щоб лікарні були готові надати таку допомогу", яка повинна прийти на зміну так званому "ковідному" пакету, за яким оплачується стаціонарне лікування коронавірусу.

"Це так званий пакет "за готовність , який набуде чинності через місяць після завершення карантину з коронавірусу. Але оскільки кількість госпіталізацій вже скорочується і щоб не втрачати час, ми хочемо визначити перелік лікарень, які отримуватимуть цей пакет", - сказав Ляшко.

Він повідомив, що кількість лікарень, які будуть отримувати фінансування за готовність буде визначатися з розрахунку одна лікарня на 300 тис. людей населення.

Фінансування цього пакета складе 764,232 тис грн на місяць.

"За цю суму медустанова має забезпечити запас засобів індивідуального захисту, лікарські засоби, антибіотики, антидоти, оснащення ліжок киснем", - сказав він.

Ляшко зазначив, що МОЗ планує з 1 червня затвердити перелік клінік, які будуть отримувати фінансування за готовність.

За словами Ляшка, до переліку цих клінік, насамперед, можуть увійти "ковідні лікарні" першої хвилі.

"З досвіду COVID-19 ми бачимо, що найкраще перепрофілювати для готовності до спалахів інфекційних захворювань великі багатопрофільні лікарні, там більше фахівців і ресурсів. Це нове бачення системи фінансування лікування інфекційних захворювань", - сказав він.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ