Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

У Чорне море через Босфор зайшов патрульний корабель Великої Британії

16 травня, 2021 - 15:09
Фото: gov.uk

До Чорного моря через протоку Босфор зайшов патрульний корабель Королівського флоту Великої Британії OPV «Trent» (Р224).

Про це у Facebook повідомив керівник проєкту Інститут Чорноморських стратегічних досліджень, керівник Моніторингової групи по санкціях, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

«Цікавий та вірний тренд вже помітний серед наших союзників - саме патрульні кораблі та патрульні операції із захисту судноплавства між Босфором та портами Одеської, Миколаївської та Херсонської областей нам потрібні сьогодні для блокування частини ризиків. Про це «Морська ексертна платформа» каже вже півтора року - і як видно, не дарма», - написав він.

Абревіатура OPV - це Offshore Patrol Vessels, тобто патрульний корабель прибережної зони. Новий корабель, прийнятий до складу Королівського флоту в серпні 2020 року.

1 травня Андрій Клименко заявив, що Росія де-факто окупувала близько третини української морської економічної зони, а військові кораблі РФ не поспішають покидати Чорне море, незважаючи на повідомлення російського оборонного відомства про їх вихід. За його словами, всі 15 одиниць Каспійської флотилії залишаються в Чорному морі.

Також він додав, що до 40% Чорного моря лишається перекритим, але в більшості випадків ніяких навчань там не проводиться.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ