Кожний нарід може лише тоді духовно і фізично розвиватись і рости, якщо його громадяни користуються повною свободою совісті, думки, слова та зібрань.
Михайло Сорока, український політичний діяч, дисидент, член ОУН

У Херсоні у театралізованій формі вшанували пам’ять жертв примусової депортації кримських татар

16 травня, 2021 - 17:25

15 травня у Херсоні на площі біля кінотеатру «Україна» пройшов театралізований вечір-реквієм «Пам’ятаємо» з нагоди вшанування жертв репресій і примусової депортації кримськотатарського народу, що сталися 18 травня 1944 року.

Цьогоріч організатори заходу змогли залучити відомих діячів української культури і в короткий термін створити оригінальний захід. Режисером події став Владислав Троїцький, музичний перефоманс проходив за участі гурту ДахаБраха, співачки Джамали, до вистави долучився актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, а також кримськотатарські хореографічні колективи.

Постановка епізоду вигнання кримських татар, ефектний музичний супровід від ДахаБраха, гра світла та використання фасаду кінотеатру в якості екрану, на якому демонструвалися світлини репресованих викликала сильні емоції співпереживання у глядачів.

«За допомогою мистецтва ти можеш відчути цю історію. Не відзначити, коли просто дивишся, що хтось страждає, а тебе це не стосується. А коли це відбувається перед тобою, і ти розумієш, що ти можеш опинитися в такій ситуації. Це не просто менторство і мораль, це – емоції», – анонсував подію Влад Троїцький.

Однин із організаторів заходу, директор з розвитку Благодійної організації «ККСЦ «Куреш» Ібрагім Сулейманов зазначив, що такий формат обрали через бажання створити щось особливе, що було б не схоже не минулорічні традиційні мітинги.

«У 2019 році ми виграли конкурс від Міністерства молоді і спорту, але пандемія внесла свої корективи і довелося все скасувати. Цього року, абсолютно випадково я зустрівся з Оксаною Глєбушкіною. Це керівнця ГО «Нова генерація». Нам разом вдалося знайти потужного партнера – Агентство США з міжнародного розвитку USAID – і ідея почала втілюватися в життя», – розповів Ібрагім Сулейманов.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ