Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

З 20 травня до 6 червня у Львові відбудеться музичний фестиваль "Віртуози"

16 травня, 2021 - 16:10

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика, за доброю традицією завдовжки у сорок років, невдовзі прийматиме віртуозів з усього світу, які приїдуть до міста Лева, аби взяти участь у найстарішому та наймасштабнішому заході – Міжнародному фестивалі музичного мистецтва «Віртуози».

Триватиме форум 18 днів – з 20 травня до 6 червня. У програмі – 19 подій, які, за задумом організаторів, символічно об’єднають минуле і сьогодення.

Саме на фестивалі завершиться святкування року Бетховена у Львівській філармонії, музика якого звучатиме у концертах «Класична романтика» (28 травня) та «Вогонь у темряві» (29 травня).

Ще один важливий штрих «Віртуозів»-2021 – присвята Герою України композитору Мирославу Михайловичу Скорику, який відійшов у Засвіти рік тому – 1 червня 2020-го. Композиції Мирослава Скорика виконуватимуться у подіях «Вічная пам’ять» (1 червня), «Станкович&Скорик&Сильвестров» (2 червня), «Музика світла» (4 червня) та у концерті, що завершуватиме фестиваль 6 червня, –  «Vitae&Mortis».

В афіші «Віртуозів» й вечори, які об'єднають творчість Бетховена та Скорика – «Бетховен&Скорик» (3 червня) та «In Memoriam&Мелодія» (6 червня).

Представлять у рамках цьогорічних «Віртуозів» й нові та рідко виконувані композиції, також – імені молодих музикантів. Загалом слухачам обіцяють виступи колективів та музикантів із шести країн, також – грандіозні симфонічні, інтимні камерні концерти та події у форматі open-air.

Щодо прем’єр, то, зокрема, вперше в Україні прозвучить «Меса всіх Святих» чеського композитора Яна Дісмаса Зеленки (20 травня). Нечасто виконувані в Україні твори можна буде почути у програмах «Фантазія. Відкриття» (21 травня), «Новий вектор» (22 травня), «10 перлин української музики» (23 травня), «Ukrainians» (29 травня) у  виконанні трьох філармонійних оркестрів – Академічного симфонічного оркестру, Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова».

Детальніше про програму «Віртуозів»-2021, виконавців та фестивальні майданчики – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Фото з архіву Львівської філармонії

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ