Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Львівський міський голова розповів про безпечне майбутнє

16 травня, 2022 - 12:24

На виконкомі Львівської міської ради ухвалили рішення про нові принципи будівництва у Львові. Отож, тепер всі забудовники зобов’язані працювати за новим стандартами посиленої безпеки.

«На жаль, безпечних міст в Україні більше нема, – зазначає мер Львова Андрій Садовий. – Поки російська недоімперія залишається нашим сусідом, кожен із нас – потенційна ціль».

Але ця загроза не має зупиняти розвиток, переконаний Андрій Садовий. Тому треба думати про безпечне майбутнє.

Отже, у всіх будівлях має бути підземний паркінг, облаштований для подвійного призначення. А це означає, що його частину потрібно адаптувати для комфортного перебування упродовж певного часу з можливістю обігріву. Окремі санвузли, розкладні крісла, місце для зберігання харчів, резервуар для води. У частині існуючих паркінгів нема ліфтів, що одразу робить його недоступним для людей з інвалідністю. Це теж врахували.

Також це стосується навчальних закладів та інших установ. На фото – підземне укриття, яке вже облаштовано у Львові. Так має бути у кожній новобудові.

1

3

4

Посилена безпека квартир. Тут став у нагоді досвід Ізраїлю.

На кожному поверсі у межах квартири треба облаштувати захисну кімнату з мінімальною площею 9 квадратних метрів. Стіни і перекриття цього приміщення повинні бути з міцного армованого бетону. Вікна мають захищати сталеві віконниці. Двері повинні витримувати тиск ударної хвилі.

«Це стандарти, які ми запроваджуємо на рівні міста, – говорить Андрій Садовий. – Чи це можливо? Так, і світовий досвід це доводить».

Безпека – пріоритет номер один. У нас нема іншого вибору.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Фото пресслужби Львівської міської ради

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ