Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Україна пропонує Молдові транспортувати газ в обхід РФ

16 червня, 2019 - 22:25
Фото з відкритих джерел

"Укртрансгаз" запропонував Молдові скористатися українською газотранспортною системою і постачати газ споживачам в обхід Росії

Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

У компанії вважають, що якщо Молдова буде використовувати потужності української ГТС, це мінімізує ризики, пов'язані з ймовірним перериванням транзиту газу з Росії.

Молдова і раніше планувала купувати газ в Євросоюзі, однак із реалізацією плану виникла затримка – труднощі у будівництві інтерконектора (зв'язки між газотранспортними системами) Румунія – Молдова поставили молдовську сторону у залежність від перемовин з "Газпромом".

Тим часом Україна вже понад три роки забезпечує свої потреби у газі без допомоги "Газпрому". Завдяки своїй газотранспортній системі Україна імпортує весь необхідний обсяг газу з країн Євросоюзу.

"Молдовські постачальники за допомогою української ГТС можуть скористатися аналогічним підходом, що дозволить Молдові самостійно імпортувати газ з ЄС у разі необхідності", – наголосили в "Укртрансгазі".

"Укртрансгаз" запропонував молдовській стороні створити власний страховий запас газу і зберігати його в українських підземних сховищах.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ