Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

"Скіфське золото" має повернутися до України, - Нищук

16 липня, 2019 - 16:00
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Глава Міністерства культури України Євген Нищук  відреагував на рішення Апеляційного суду Амстердаму відкласти винесення рішення щодо “скіфського золота” ще на певний час.

Про це він написав на власній сторінці у Facebook.

“Щойно Апеляційний суд Амстердама у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона — археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) про повернення в Україну експонатів виставки „Крим — золотий острів у Чорному морі“ так званого „скіфського золота“ замість оприлюднення остаточного рішення надав два місяці на додаткові пояснення”, — вказав він у повідомленні.

Нищук зазначив, що: “Зараз ми уважно вивчаємо це рішення разом з усіма причетними: нашими адвокатами, Мінюстом, Посольством України в Королівстві Нідерланди та юридичними радниками. Я сподіваюсь, що суд, переглядаючи цю справу, зрозумів, що питання лежить виключно в площині українського законодавства”.

“Ще у березні, коли йшло слухання, і я особисто був присутній на засіданні, де ставилося питання чому саме Апеляційний суд Амстердама має розглядати справу. Хочу нагадати, що згідно із контрактами, які були укладені між українськими музеями і Музеєм Алларда Пірсона, розгляд будь-яких спорів відбувається на території України в українському суді. Я можу припустити, що суд все-ж звернув на це увагу, і зрозумів, що це виключно українська компетенція”, — пише міністр.

“Хочеться нагадати, що наша позиція, як і у 2014, залишається незмінною — „скіфське золото“ має повернутися до України, держави, якій воно належить на праві власності і ми готові надати будь-яку додаткову інформацію на запит суду”, — резюмував очільник Мінкульту.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ