Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

КНДР може самостійно виробляти ракетні двигуни, - спецслужби США

16 серпня, 2017 - 09:03
Фото Reuters

Північна Корея спроможна самостійно виробляти двигуни для ракет, повідомив Reuters неназваний представник американських спецслужб у вівторок, 15 серпня.

"Ми маємо дані розвідки, які дозволяють припустити, що КНДР не залежить від імпорту ракетних двигунів. Натомість ми вважаємо, що вони в змозі виробляти двигуни самі", - зазначило джерело, не вказавши жодних деталей.

Ще один співрозмовник Reuters, котрий представляв американські спецслужби, не виключив можливості того, що нещодавньому прогресу північнокорейській ракетній програмі міг сприяти факт наявності допомоги закордонних експертів. Так само не виключається, що фахівці КНДР, причетні до північнокорейської ракетної програми, могли отримати відповідну освіту та підготовку в Росії або в іншій країні.

Водночас не всі незалежні експерти поділяють думку, висловлену у доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), де вказувалось на причетність України до ракетної програми КНДР. Так, Джеффрі Левіс, дослідник при Монтерейському інституті міжнародних досліджень (штат Каліфорнія) не знайшов подібності між двигунами радянського зразка РД-250 та тими, котрі видно на знімках нових північнокорейських ракет. Його висновки також вказують на те, що ці ракетні двигуни КНДР розробляла сама, утім не без допомоги іранських фірм.

Раніше газета New York Times повідомила з посиланням на доповідь Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що КНДР могла придбати на чорному ринку двигуни для міжконтинентальних балістичних ракет. У поле зору авторів статті потрапили російські та українські підприємства, у тому числі "Південмаш" та КБ "Південне".

Згодом як у самих цих українських підприємствах, так і в Державному космічному агентстві України категорично заперечили будь-яку можливість передачі КНДР ракетних двигунів чи технологій їхнього виготовлення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Deutsche-Welle

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ