Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Банкам дозволили арештовувати майно всіх боржників

16 вересня, 2013 - 20:59

Вищий господарський суд України (ВГСУ) прислухався до ініціативи Незалежної асоціації банків України (НАБУ) про можливість заарештовувати майно боржника у випадках, коли кредитний договір визнається недійсним, незалежно від дати його укладення, повідомляє Інформаційна служба НАБУ.

"Це передбачено в Інформаційному листі ВГСУ № 01-06/1293/2013 від 4 вересня 2013 року", - йдеться в повідомленні.

Йдеться про норму Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов'язань", який набув чинності з листопада 2012 року. Ним введена норма, згідно з якою при розгляді справи про визнання недійсним кредитного договору, забезпеченого заставою майна позичальника або поручителя, суд, за заявою кредитодавця, накладає арешт на таке майно.

У своєму листі від 27 грудня 2012 року ВГСУ визначив, що положення цього Закону поширюються тільки на кредитні договори і договори застави, укладені після набуття ним чинності. Саме тому НАБУ звернулася з відповідним листом до ВГСУ з проханням внести відповідні зміни в п.4 Інформаційного листа. Свою позицію Асоціація аргументувала тим, що правовідносини між сторонами виникають на початку провадження справи про визнання недійсним відповідного договору.

У НАБУ вважають, що такі зміни будуть стримуючим чинником для недобросовісних позичальників у спробі визнати договір недійсним із метою виведення майна з-під застави банку. Таким чином, припиняється ще один спосіб шахрайства з кредитними ресурсами банківських установ, зазначають в Асоціації.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ