Всі вчаться своєї рідної мови, а наша біда така, що треба вчитися її більше, ніж кому іншому.
Михайло Грушевський, український історик, політичний діяч

Чапутова: Словаччина підтримує продовження санкцій проти РФ до виконання Мінських угод

16 вересня, 2019 - 15:15
Фото: president.gov.ua

Братислава підтримує продовження санкцій проти Росії доти, доки не буде виконано Мінські угоди, й Україна не отримає контроль над своєю територією в міжнародно визнаних кордонах, заявляє президент Словаччини Зузана Чапутова.

"Кожне вирішення конфлікту має базуватися на засадах міжнародного права і має враховувати суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу та Криму й Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією Європейського Союзу, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, доки не буде виконано Мінські угоди, й Україна не матиме контроль над своєю територією", - сказала Чапутова на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у понеділок у Києві.

Президент Словаччини висловила переконання, що кожна країна має право на самовизначення і на вибір свого шляху розвитку.

"Україна п’ять років тому сказала, що вона хоче належати до євроатлантичного простору й визнавати наші спільні цінності. Потрібно з повагою ставитися до цього рішення", - наголосила Чапутова.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ