Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Ощадбанк оштрафували більш ніж на 13 млн грн за концентрацію без дозволу АМКУ

16 вересня, 2021 - 21:39
Фото з архіву "Дня"

Антимонопольний комітет України на своєму засіданні ухвалив рішення про накладення штрафу у розмірі 13 881 615 гривень на акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» за здійснення концентрації без дозволу Комітету.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Порушення Ощадбанку полягало у набутті у власність цілісного майнового комплексу споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування для ТОВ «Логістик центр «Скандинавія», без отримання обов’язкового дозволу Антимонопольного комітету.

При визначенні розміру штрафу Комітет врахував, що АТ «Державний ощадний банк України» факт вчинення ним порушення не визнав і перешкоджав розслідуванню. А саме: банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимогу АМКУ, що надсилалася в рамках розслідування. 

Через таке перешкоджання розслідуванню збір доказів у справі тривав майже 4 роки. 

Зауважили, що законодавством не передбачено звільнення банківських установ від необхідності отримувати дозвіл на концентрацію (за виключенням ситуацій, передбачених пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

Наголошується, що Ощадбанк міг уникнути таких значних санкцій, вчасно отримавши дозвіл Комітету на концентрацію.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ