Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Вінниці почали встановлювати двомовні тактильні таблички про історичні пам’ятки

16 жовтня, 2019 - 15:50
Фото vmr.gov.ua

Туристично-інформаційні таблички з QR-кодами, які містять інформацію українською та англійською мовами і адаптовані для людей з порушенням зору, почали розміщувати на туристичних маршрутах міста. Наразі, за інформацією департаменті маркетингу та туризмі Вінницької міської ради, встановили шість стендів у спальному мікрорайоні Вишенька. Вони використовуватимуться під час маршруту «Вишенька на турі», який охоплює Національний музей-садибу М.І. Пирогова, його церкву-некрополь, парк Дружби народів, фонтан «Сонячна система», площу Костянтина Могилка, Лісопарк та телевежу

На переконання в.о. директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені, сучасна туристична навігація мікрорайону не лише допоможе туристу отримувати достовірну інформацію про той чи інший туристичний об’єкт на зручній для нього мові, але й дасть змогу збирати інформацію щодо кількості сканувань і фіксувати туристичну статистику.

«Це не просто туристична табличка, вона містить в собі QR-код та NFC-модуль, який дозволяє додатково зчитувати інформацію. Текст на табличці достатньо компактний, а більш розгорнуту інформацію можна прочитати на сайті. У Вінниці ми відкриваємо перших шість тестових табличок, це один із етапів пілотного проекту «Вишенька на турі». Ми хочемо показати, що ще може бути цікавим у місті крім історичного центру та фонтану, це продовження перебування туристів у місті», – Олександр Вешелені.

Нові інформаційні таблички розроблені креативною компанією «Moreinfo». На них розміщена інформація про ту чи іншу туристичну точку двома мовами: українською й англійською, тексти продубльовані шрифтом Брайля. Окрім того, на кожне знакування нанесений QR-код, сканування якого дозволить дізнатися більше про об’єкт, його історію та цікаві факти. Для незрячих та слабозорих вся інформація записана також у форматі аудіогіда. Важливо, що всі таблички обладнані NFC-чіпами, що надає можливість безконтактної передачі інформації про об’єкт навіть без доступу до Інтернету. Дизайн усіх табличок використовує стиль бренду «Вінниця. Місто ідей».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото – vmr.gov.ua

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ