Душа людська міряється повною мірою, та такою, про яку навіть і не підозрював світ. Книги і фільми про нашу правду, про наш народ мусять тріщати од жаху, страждань, гніву і нечуваної сили людського духу.
Олександр Довженко, український письменник та кінорежисер

Кулеба: Дипломати та юристи у Гаазі вщент розбили російські нісенітниці

16 жовтня, 2021 - 21:19
Фото Руслана Канюки, "День"

Під час слухань, Російська Федерація намагалася довести, що інцидент у Керченській протоці стосувався "військової діяльності". Втім, українські дипломати та іноземні юристи вщент розбили нісенітниці російської сторони.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на блог міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

За словами міністра, Російська Федерація виступила ініціатором слухань, аби спробувати довести, що інцидент в Керченській протоці був наслідком "військової діяльності", у зв’язку з чим суд не має права розглядати його.

"Слухання скликали росіяни, намагаючись піддати сумніву юрисдикцію трибуналу у справі. Російська сторона представляла свої маніпулятивні доводи, намагаючись ввести суд в оману та зірвати розгляд справи. По суті, вони намагалися довести, що інцидент 25 листопада 2018 року стосувався "військової діяльності", і тому не підпадає під Конвенцію ООН з морського права. Відповідно, на їхню думку, суд не має юрисдикції розглядати справу", - пише Кулеба.

Втім, українська сторона та іноземні юристи вщент розгромили абсурдні аргументи Російської Федерації.

"Позицію України захищала професійна юридична команда МЗС. Українські дипломати та фахові іноземні юристи вщент розбили російські нісенітниці", - додав Кулеба.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ