Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

ООН закликає країни спростити процедуру возз'єднання сім'ї для афганських біженців

16 жовтня, 2021 - 16:48
Фото: Reuters

Всупереч побоюванням політичні потрясіння в Афганістані не привели до масштабної хвилі переселенців, які намагаються перейти кордон, повідомляє сайт ООН.

Однак багато афганців, які отримали раніше притулок у третіх країнах, не можуть возз'єднатися зі своїми близькими родичами, заявила на брифінгу в Женеві представниця Управління ООН у справах біженців (УВКБ) Шабія Манту.

Вона закликала країни з міркувань гуманності і з огляду на складну обстановку в пріоритетному порядку надавати візи членам сімей біженців, що залишилися в Афганістані.

"Принцип возз'єднання сім'ї захищений міжнародним правом і регіональними обов'язковими до виконання юридичними інструментами", - нагадала Манту.

В УВКБ побоюються, що для реалізації свого права на возз'єднання з сім'єю біженцям доведеться тепер долати ще більш численні бар'єри, ніж раніше, а сам процес може стати більш дорогим і тривалим.

Деякі країни нещодавно взяли на себе зобов'язання прискорити ці процедури, проте в ООН зазначають, що цього недостатньо, і рекомендують максимально спростити процес, щоб покласти край митарствам біженців, які домагаються візи для своїх близьких.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ