Не можна, мабуть, інакше, як тілько горем та бідою довести людей до розуму.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

Німеччина закликала РФ до співпраці у розслідуванні справи MH17

16 листопада, 2019 - 15:05
Фото: Reuters

Після того як Міжнародна слідча група (JIT), яка розслідує збиття літака Boeing-777 рейсу MH17 у небі над Донбасом влітку 2014 року, оприлюднила нові дані, Берлін закликав Москву до співпраці у розслідуванні цієї справи. 

В міністерстві закордонних справ Німеччини наголосили, що звинувачення на адресу російської влади є дуже вагомими, повідомляє DW.

“Це — серйозні звинувачення. Ми, як і раніше, вважаємо, що розслідування Міжнародної слідчої групи робить вагомий внесок у з’ясування обставин збиття літака рейсу MH17, через що загинули 298 людей”, — повідомила у відповідь на запит видання речниця МЗС ФРН Марія Адебар.

Вона наголосила, що німецький уряд підтримує позицію Нідерландів та інших країн, які вимагають, аби винні у цій трагедії були знайдені та притягнуті до відповідальності. “Звісно, Росія повинна конструктивно співпрацювати при розслідуванні цього злочину”, — підкреслила представниця німецького МЗС.

Як повідомлялося, JIT виявила, що лідери самопроголошеної “Донецької народної республіки” (“ДНР”) мали прямі контакти з впливовими російськими посадовцями. Зокрема, за даними слідчих, тодішній “прем’єр-міністр ДНР” Олександр Бородай та “міністр оборони” Ігор Гіркін (Стрєлков) спілкувалися з призначеним РФ керівником анексованого Криму Сергієм Аксьоновим та помічником російського президента Володимира Путіна Владиславом Сурковим.

Крім того, як стверджують слідчі, в іншій телефонній розмові, що відбулася на початку липня 2014 року, бойовик “ДНР” з позивним “Монгол” повідомляє місцевому командиру, що “прибудуть люди з повноваженнями від (міністра оборони РФ Сергія. — ред) Шойгу”. Слідчі також оголосили про пошук нових свідків, які можуть надати відомості про “тих, хто контролював керівництво “ДНР” у Донецьку та віддав команду здійснити постріл з “Бука”, яким було збито пасажирський літак.

У червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох головних підозрюваних в причетності до збиття MH17. Це троє росіян — уже згаданий Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал-майор Сергій Дубинський (на прізвисько “Похмурий”), полковник Олег Пулатов (відомий як “Гюрза”), а також громадянин України Леонід Харченко (“Крот”). Процес над ними має розпочатися 9 березня 2020 року в Гаазі й відбуватиметься, найімовірніше, за їхньої відсутності.

Слідство також встановило, що літак був збитий ракетою, випущеною з установки зенітно-ракетного комплексу “Бук”, що належала російській 53-й бригаді ППО. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ