Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

На врученні "європейського Оскара" згадали про Сенцова

16 грудня, 2018 - 13:02
Фото з відкритих джерел
В іспанській Севільї, де 15 грудня відбулася 31-а церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії (European Film Award​), згадали про ув'язненого в РФ українського кінорежисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Те, що відбувається з Олегом Сенцовим – величезна неповага до культури і свободи творчості. Ми повинні говорити про тих, хто через цензуру і несвободу не може зараз відповісти", – сказала член Європейської кіноакадемії, польський режисер Агнежка Голланд під час церемонії.

Заступник голови Європейської кіноакадемії Майк Доуні зазначив, що рівно рік тому мріяв про те, щоб Олег Сенцов стояв з ним на одній сцені та святкував повернення до свободи.

Під час церемонії згадали і про російського режисера, художнього керівника московського театру "Гоголь-центр" Кирила Серебреннікова, якого в РФ звинувачують у шахрайстві і який заперечує свою провину.

"Фільм Серебренникова "Літо" виграв цього року премію Європейської кіноакадемії кращого художника-постановника. Його арешт посилає творчій спільноті Росії чіткий сигнал – якщо хтось посміє поставити під сумнів ідеологію держави, то стане наступним", – підкреслила Голланд.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ