Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Львові святкують 30-річчя відновлення діяльності Вірменської Апостольської Церкви в Україні

16 грудня, 2021 - 18:32
Фото автора

Сьогодні, 16 грудня, у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці урочисто відзначили 30-ліття відновлення канонічної діяльності Вірменської Апостольської Церкви в Україні. Відтак, звершили Божественну літургію, яку очолив глава Української єпархії ВАЦ, єпископ Маркос Оганесян у співслужінні із духовним пастирем кафедрального собору у Львові отцем Карапетом Ґарібяном та іншими священнослужителями.

Опісля відбулося освячення нового релікварію для мощей одразу трьох святих: Григорія Просвітителя, його сина, а  також Папи Римського Климента.

«Ці святі пошановуються і у інших   конфесіях. Тому поклонитися їм може кожен християнин. Охочі зможуть отримати благословення від мощей, не цілуючи їх, з огляду на карантинні обмеження», - зазначив отець Карапет Ґарібян.

В межах святкування в одному із приміщень собору відкрили виставковий проєкт «VERADARDZ» («Повернення»). Експозиція наповнена сакральними артефактами, а також археологічними знахідками 14-15 століть, які дотичні до історії вірмен. Деякі із представлених експонатів були спеціально для виставки доставлені з Вірменії. Кожна із представлених реліквій є по-своєму унікальною.

Виставка буде діяти на постійній основі при Вірменському кафедральному соборі. Щоправда, експозиція буде змінюватися, але деякі експонати перебуватимуть там безперервно.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ