Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Україна до кінця року витратить усі $2,7 млрд від МВФ у рамках розподілу СПЗ, - Мінфін

16 грудня, 2021 - 11:30
Фото Руслана Канюки, "День"

Україна витратила $2,45 млрд з отриманих $2,7 млрд від Міжнародного валютного фонду в рамках розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR) і до кінця року витратить решту суми.

Про це повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" пресслужба Міністерства фінансів.

"Невикористаний залишок становить 178 219 820 СПЗ. Наступного тижня вони надійдуть до Державної казначейської служби і будуть витрачені. Це близько $250 млн", – повідомили в пресслужбі агентству.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва в серпні оголосила про початок розподілу SDR на $650 млрд, у рамках якого Україна пропорційно до своєї квоти у фонді отримала понад $2,7 млрд (SDR1,9 млрд). Потім Міністерство фінансів конвертувало в долари та євро близько SDR1 млрд для здійснення 29 вересня погашення випущених п'ять років тому під гарантії США євробондів на $1 млрд.

Проте в оприлюдненому в листопаді Меморандумі економічної та фінансової політики з МВФ Україна зазначила, що має намір зберегти половину з $2,7 млрд, одержаних у рамках розподілу СПЗ, як буфер проти майбутніх ризиків.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ