Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Європейський регулятор схвалив пігулки проти коронавірусу від Pfizer

16 грудня, 2021 - 22:01
Фото Reuters

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило екстрене використання в ЕC протиковидних ліків від Pfizer на ранньому етапі захворювання.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Як заявили в агентстві, країни ЄС тепер зможуть використовувати противірусні пігулки Pfizer від COVID-19 «Паксловід» на ранньому етапі після встановлення діагнозу, навіть якщо повна перевірка препарату для отримання дозволу регулювальних органів не була завершена.

Пацієнтам із ризиком розвитку тяжких форм інфекції радять починати п'ятиденний курс «Паксловіду» якнайшвидше після встановлення діагнозу або впродовж 5 днів з моменту появи симптомів, але не тоді, коли вже потрібен додатковий кисень.

Дані, опубліковані цього тижня, продемонстрували, що таблетки Pfizer були ефективні майже на 90% у запобіганні госпіталізаціям і смертям серед пацієнтів з високим ризиком, а нещодавні лабораторні дані показують, що препарат зберігає свою ефективність проти Омікрона, що швидко поширюється.

Як зазначає видання, EMA раніше надавала такі дозволи для деяких ін'єкційних препаратів на основі антитіл, оскільки уряди намагаються збільшити свій арсенал для боротьби з новим варіантом коронавірусу – Омікроном.

Зіткнувшись зі зростанням кількості випадків коронавірусу в регіоні, регулятор ЄС вчинив аналогічно стосовно таблеток «Молнупіравір» від Merck у листопаді.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ