Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

В ЄС закликали Іран розділяти питання розслідування катастрофи МАУ, ядерної угоди та відносин з США

17 січня, 2020 - 19:21
Фото Reuters

У Європейському Союзі закликали Іран розділяти питання розслідування катастрофи українського літака МАУ та ядерну угоду й ескалацію відносин між США та Іраном.

Про це розповів посол ЄС в Україні Матті Маасікас, повідомляє hromadske.

«Іранська ядерна угода й нещодавня ескалація відносин між США та Іраном та розслідування, яке має проводитися іранською стороною в повній співпраці, — це окремі питання. І ЄС на цьому постійно наголошував, закликав владу Ірану співпрацювати», — сказав він.

Маасікас наголосив, що Євросоюз і надалі підтримує ядерну угоду: «ЄС упевнено підтримує цю угоду й зберігає її. Ця угода варта того, аби її зберегти».

Він також нагадав, що представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Борель у своїй заяві закликав Іран до деескалації у цьому напрямку.

«Не висловлювати заяв чи погроз, які можуть завдати ще більше шкоди угоді. Це вкрай складні зовнішньополітичні питання, і я сподіваюсь, що ви зрозумієте, чому я не буду коментувати їхні деталі», — додав він.

Нагадаємо, 5 січня державний телеканал Ірану повідомив, що Тегеран більше не дотримуватиметься зобов'язань щодо ліміту на збагачення урану, встановлених ядерною угодою 2015 року. Оголошення збіглося в часі з напруженням в американсько-іранських відносинах, викликаним убивством військами США іранського генерала Касема Сулеймані в ніч на 3 січня.

У липні 2015 року Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою. Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки. Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. 5 листопада ці санкції набули чинності. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ