Я бачила, тоді, що хто хиливсь найнижче, того найбільш топтали люди й коні.
Леся Українка, українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка

"Закон про амністію" набув чинності

17 лютого, 2014 - 09:31
Фото з архіву "Дня"

Від понеділка, 17 лютого в Україні набуває чинності Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання за участь у подіях, які мали місце під час проведення мирних зібрань" - так званий "Закон про амністію" депутата Мірошніченка

Нагадаємо, 29 січня депутати проголосували за прийняття за основу і в цілому законопроект регіонала Юрія Мірошниченка щодо амністії затриманих учасників масових акцій і протестів в Україні. Це рішення підтримали 232 голосами.

Згідно із законпроектом, мітингувальники мають звільнити адміністративні будівлі в Україні протягом 15 днів. У свою чергу учасники протестів звільняються від кримінального переслідування. При цьому амністія не поширюється на осіб, що вчинили тяжкі злочини, наприклад, побиття журналістів та викрадення людей.

За словами коменданта Майдану Андрія Парубія, опозиція після голосування за законопроект Мірошніченка відчуває себе "певною мірою ошуканою", а мітингувальники не збираються розходитись з Майдану та звільняти адмінбудівлі. "Я зараз йду до людей на Майдан і ми безперечно посилюватимемо охорону на Майдані", - зазначив народний депутат.

Зазначимо, вчора, Генеральний прокурор Віктор Пшонка повідомив, що отримав повідомлення від МВС, СБУ, місцевих органів влади про фактичне виконання умов, передбачених згаданим законом України і офіційно заявив, що перешкод для введення в дію закону немає.

Згодом прес-служба Генпрокуратури оприлюднила відповідне повідомлення, що було обов'язковою умовою для набуття чинності "закону про амністію".

"Відповідно до ст.10 закону від 29 січня "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" повідомляю: згідно з інформаціями МВС, СБУ та місцевих органів влади учасниками масових акцій протесту фактично вчинено сукупність дій, передбачених ст.9 цього закону", - зазначено у ньому.

"У зв’язку з публікацією цього повідомлення зазначений закон вводиться в дію з 17 лютого 2014 року і передбачає звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, які вчинили в період 27 грудня 2013 року до 2 лютого 2014 року злочини, передбачені ст.1 цього закону, закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальності осіб, до яких застосовано адміністративний арешт", - заявили в ГПУ.

При цьому активісти залишаються у Будинку профспілок, Українському домі та Жовтневому палаці, які не є адмінбудівлями.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ