Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Наказом Міноборони чинне військове вітання "Слава Україні!" буде збережено

17 лютого, 2020 - 16:50
Фото: EPA

Втрата чинності законом про Стройовий статут Збройних сил України не скасовує військового вітання, яке буде закріплено у відомчому документі.

"У зв'язку з ухваленням Верховною Радою України закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про Стройовий статут Збройних сил України", Міністерство оборони України надає роз'яснення з приводу низки важливих питань. Серед них абсолютно неправильне тлумачення щодо скасування в українській армії військового вітання "Слава Україні!" - "Героям слава!", - повідомила прес-служба Міністерства оборони.

У міністерстві наголосили, що після скасування закону про Стройовий статут буде видано наказ Міністерства оборони України, який визначить, окрім іншого, вимоги щодо виконання військового вітання, саме вітання "Слава Україні!" і відповідь на нього "Героям слава!".

Як повідомлялося, Верховна Рада проголосувала за скасування закону про Стройовий статут 5 лютого. 11 лютого закон було передано на підпис президенту України. Як зазначено в пояснювальній записці, завданням законопроекту є приведення нормативно-правових актів України у відповідність до євроатлантичних норм і критеріїв членства в НАТО.

Після цього у низці ЗМІ з'явилися публікації, що стверджують, що ухвалений закон "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про Стройовий статут Збройних сил України" скасовує військове вітання "Слава Україні!".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ