Природним правом є визволятися від гноблення і трудитися, аби повернути те, що несправедливістю та переважною силою було забрано.
Пилип Орлик, гетьман України (у вигнанні) у 1710–1742 роках

Україна сподівається підписати угоду про "відкрите небо" з ЄС 2-3 березня, - Шмигаль

17 лютого, 2021 - 10:52
Фото Reuters

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сподівається на підписання Угоди про спільний авіаційний простір України і Євросоюзу під час робочого візиту голови Європейської Ради Шарля Мішеля до України 2-3 березня.

Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу, відповідаючи на питання про те, що глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель підтвердив, що ЄС зацікавлений укласти угоду про спільний авіаційний простір між ЄС і Україною, але відмовився коментувати "вето" Іспанії, і угода може стати заручником політичного протиріччя між Іспанією і Великою Британією навколо Гібралтару.

Як заявив Шмигаль, "пан Боррель є високим представником Євросоюзу, а не міністром закордонних справ Іспанії, хоча за походженням він з Іспанії. Але це не означає, що ми можемо на нього покладати відповідальність за певну зупинку у підписанні угоди".

За словами очільника уряду, "українська сторона виконала всі необхідні вимоги та параметри, всі європейські країни її погодили. На зустрічі тет-а-тет пан Боррель підтвердив, що до України немає жодних питань. Тобто, проблема виникла між самими членами Євросоюзу, зокрема є застереження з боку Іспанії. Ми не можемо коментувати, чи вони пов’язані з суперечкою з Британією, чи з чимось іншим. Але на всіх високих зустрічах, зокрема і з паном Шарлем Мішелем ми підіймали питання якнайшвидшого підписання Угоди про спільний авіаційний простір і бачили готовність це зробити за першої ж можливості. І маємо сподівання, що це станеться під час робочого візиту Шарля Мішеля до України 2-3 березня".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ