Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

У Сербії протестувальники увірвалися до будівлі державного телебачення

17 березня, 2019 - 11:01
Фото: Reuters

У Белграді в суботу традиційно протестували проти авторитарного стилю правління президента Вучича та утисків ЗМІ.                

Учасники масової антиурядової акції в столиці Сербії увірвалися до будівлі державного телебачення, повідомляє Reuters.

Протести по суботах проти влади і все більш авторитарного стилю правління президента Александра Вучича вже стали в Сербії звичайним явищем. 16 березня протестувальники вийшли на вулиці вже в 15-те.

Главу держави і його правлячу Сербську прогресивну партію звинувачують у придушенні свободи слова та наступу на демократію в колишній югославській республіці. Опозиція вимагає відставки Вучича і проведення "вільних і справедливих" виборів. Шансів не це не багато, оскільки провладна партія має 160 "багнетів" у парламенті на 250 місць.

Учасники протестних акцій неодноразово висловлювали невдоволення необ'єктивним і недостатнім їх висвітленням в ефірі сербського держтелебачення.

Чергові суботні протести в Белграді вилилися в спонтанний штурм Держтелецентру. Натовп активістів увірвалася до будівлі, пізніше туди увійшла поліція й очистила її від загарбників.

Сербські ЗМІ відзначають, що востаннє будівлю державного телебачення штурмували майже 20 років тому - 5 жовтня 2000 року, коли був повалений режим Слободана Мілошевича.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ