Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

У столиці Чорногорії тисячі людей вимагали відставки президента

17 березня, 2019 - 10:14
Фото: Reuters

Тисячі людей вийшли в суботу, 16 березня, на вулиці столиці Чорногорії Подгориці, вимагаючи відставки президента Мило Джукановича та його уряду.

Натовп чорногорців пройшли центром міста, скандуючи "Мило - Злодій!", повідомляє Reuters.

Демонстранти заявляють, що глава держави і його оточення загрузли в корупції, кумівство та зловживанні службовим становищем.

Це став уже п'ятий за рахунком антиурядовий мітинг в Подгориці за останній час. Народні заворушення в Чорногорії почалися після того, як Душко Кнежевич, колишній союзник президента Джукановича, звинуватив його і правлячу Демократичну партію соціалістів у корупції, клановості та сумнівних фінансових оборудках. І Джуканович, і його однопартійці відкинули звинувачення.

Прокуратура Чорногорії звинуватила банкіра Кнежевича в шахрайстві і відмиванні грошей, після чого він втік до Великох Британії. У грудні 2018 року Центральний банк Чорногорії ввів тимчасову адміністрацію у Atlas Banka, який належить Кнежевичу. Регулятор стверджує, що розмір його капіталу не відповідає мінімальним вимогам до фінансових установ.

57-річний Мило Джуканович є важковаговиком-довгожителем чорногорської політики. Після того, як маленька країна на березі Адріатичного моря здобула незалежність у 1991 році, йому більшість часу вдається залишатися при владі, чергуючи посади прем'єр-міністра та президента.

Чорногорія з населенням 650 тисяч вже стала членом НАТО і є кандидатом на вступ до ЄС. У Брюсселі властям країни висунули низку умов: має бути викорінена організована злочинність, корупція і скорочений бюрократичний апарат.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ