Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

В Одесі відбувся тренувальний день водолазів ВМС

17 березня, 2019 - 15:03
Фото: mil.gov.ua

В Одесі відбувся тренувальний день водолазних спеціалістів Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Після підйому на кораблях і катерах Військово-морських прапорів, на причальній стінці розгортається водолазний полігон зі спорядженням.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України на офіційному сайті.

Керівник спусків перевіряє обладнання перед роботою, після чого військові моряки одягають костюми з балонами для дихання під водою. Ще  раз продувають дихальні апарати та пірнають в море.

Під час тренувань водолазні спеціалісти оглядають підводні частини корпусів кораблів на стоянці в базі щодо наявності підозрілих предметів.

Особлива увага приділяється ділянкам гребного гвинта та донно-забортної арматури.

Раптово надходить ввідна від керівника спусків: «Водолаз знепритомнів у воді. Негайно приступити до евакуації». Але в морі хаосу непомітно. Водолази працюють уважно та впевнено. Не проходить й хвилини як постраждалого підіймають на поверхню води. Евакуація здійснюється за допомогою надувної платформи і постраждалого негайно доставляють у внутрішнє приміщення санітарного судна «Сокаль», де розташований медичний пункт.

– Температура води +9, а повітря +10. Це значно сковує можливості водолазів і їхні рухи. Адже довго в холодній воді на глибині не витримати. Глибина помилок не пробачає, діяти треба впевнено, – розповідає начальник пошуково-рятувального загону ВМС ЗС України капітан-лейтенант Руслан Шевченко.

Він додав, у ситуації, що склалася, водолази повинні володіти не лише навичками виконання різного спектру завдань під водою, але й вміти надавати допомогу побратимам у аварійних ситуаціях. До того ж зобов’язані суворо дотримуватися правил техніки безпеки під час відпрацювання завдань під водою.

За словами капітан-лейтенанта Руслан Шевченка, процес підготовки водолазів  триває регулярно. Та, вкрай важливим його аспектом є вміння оцінювати обстановку під водою, та характер завдань, які виконуються.

Крім того, треба навчитись реагувати на можливі випадки виникнення небезпечних та аварійних ситуацій.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ