Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

На Черкащині розцвіли підсніжники

17 березня, 2021 - 13:48
Фото: Facebook Максим Гаврилюк

У Холодному Яру, що на Черкащині, розпочалося цвітіння підсніжника складчастого.

Про це розповів директор ННІ природничих та аграрних наук в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Максим Гаврилюк на своїй сторінці у Facebook.

«У Холодному Яру розпочався сезон квітування підсніжника складчастого. Для тисяч людей – це чудова можливість виїхати на природу, помилуватись квітами та відчути свіжий подих весни. Для природоохоронців – гаряча пора», – зазначив директор.

За його словами, цими вихідними охорону квітів забезпечили випускники-екологи, які раніше приїжджали сюди як студенти. Далі приєднаються студенти та викладачі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та інші небайдужі.

Як розповів еколог й активіст Максим Сорочан на своїй сторінці в Фейсбуці, завдяки спільній роботі природоохоронців та небайдужих активістів популяцію підсніжника в Холодному Яру вдалося зберегти, проте зростає й кількість туристів, які приїжджають помилуватися первоцвітами.

На думку екологів, для захисту рідкісних видів флори необхідне створення Національного природного парку «Холодний Яр», який би охороняв біорізноманіття, а також розвивав туризм.

«Iснуючий природоохоронний режим тих заповідних територій, на яких зростають червонокнижні види, вже вичерпав свої можливості та потребує ефективніших механізмів захисту рослин в комплексі з умовами їх зростання. Проте в нинішніх реаліях такий підхід має враховувати не лише природоохоронний аспект, а бути оптимальним з точки зору балансу рекреаційного навантаження, господарської і комерційної діяльності, інтересів місцевих громад, розвитку туризму, національно-патріотичного виховання, а також комплексних натурних досліджень та вивчення історико-культурної спадщини холодноярського краю», – підкреслив Сорочан.

Як відомо, в Холодному Яру росте найбільша у світі рівнинна популяція підсніжника складчастого.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ