Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Справа Гандзюк: Суд залишив Мангера і Левіна під вартою

17 березня, 2021 - 19:57
Фото: espreso.tv

Дніпровський районний суд Києва продовжив підозрюваним у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк Владиславу Мангеру та Олексію Левіну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 травня 2021 року без визначення розміру застави.

Про це стало відомо з трансляція засідання, яка 17 березня проходила на YouTube каналі «Судова влада України».

Адвокат Олексія Левіна Максим Стригун просив для свого підзахисного про зміну запобіжного заходу на менш суворий, ніж тримання під вартою або заставу. Адвокат Владислава Мангера Дмитро Ільченко клопотав про зміну запобіжного заходу Мангеру на заставу у розмірі 1 млн 156 тис грн.

Сторона обвинувачення наполягала на продовженні строків тримання під вартою ще на два місяці.

В ході засідання підозрювані підтримали своїх адвокатів. Зокрема, Мангер зазначив, що з моменту оголошення йому підозри завжди з’являвся на всі суди по справі, тому вважає, що нема підстав для тримання його під вартою. І пообіцяв зявлятися до суду й надалі, якщо запобіжний захід пом’якшать. Саму справу проти нього Мангер назвав абсурдом.

«Ми в досить швидкому темпі розглядаємо справу. Знаходимося на етапі дослідження письмових доказів. Попереду досить великий об'єм – більше ста свідків та значний обсяг відео.   Тому ймовірно розгляд триватиме ще кілька років. Щодо кінцевих результатів - то поки що складно говорити. В будь-якому випадку той факт, що строк запобіжного постійно продовжується частково свідчить і  про те, що обвинувачення Мангеру та Левіну є достатньо обґрунтованими», – прокоментувала «Дню» адвокат, представниця сторони потерпілих Ольга Веретільник.

Нагадаємо, на Катерину Гандзюк вчинили напад 31 липня 2018 року. Зловмисник облив жінку концентрованою сірчаною кислотою біля її будинку. Постраждалу доставили в місцеву лікарню, але незабаром перевели до Києва. Гандзюк перенесла низку складних операцій. 4 листопада Катерина померла.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк.

У червні 2019 року п'ятеро виконавців нападу на активістку були засуджені на терміни від 3 до 6,5 років позбавлення волі.

У січні 2020 року в Болгарії затримали ще одного фігуранта справи Олексія Левіна. 16 березня його екстрадували до України. За версією слідства, Левін є однією з ключових фігур, яка пов'язує виконавців і замовників нападу на Гандзюк.

11 червня 2020 року Мангеру вручили постанову про поновлення попереднього розслідування, а також клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу через інформацію про спроби незаконного впливу Мангера на свідків, яким він погрожував. Відтоді Мангер та Левін перебувають під вартою.

Наприкінці липня минулого року прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно Мангера та Левіна за організацію нападу на Гандзюк. Увесь цей час у справі проходять судові засідання, під час яких суд досліджує матеріали справи.

Іван АНТИПЕНКО, «День»

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ