Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міністр культури не втручатиметься в конфлікт у Національній опері

17 квітня, 2013 - 16:26

Міністр культури Леонід Новохатько не вважає необхідним зайве адміністративне втручання в діяльність Національної опери.

Про це він сказав на прес-конференції сьогодні у Києві.

"Нам, хочемо ми чи не хочемо, потрібно позбавлятися від пострадянського синдрому в тому, що адміністратор, у тому числі і міністр, повинен втручатися у творчу діяльність і художні кадрові рішення. Ну не повинно цього бути. Це має бути художнє середовище і воно, в даному випадку художній керівник і директор театру разом з трупою, мають ці питання вирішувати", - сказав Новохатько.

Він зазначив, що є світова практика функціонування подібних творчих закладів, яка передбачає, що найбільш серйозні оперні театри користуються величезною автономією і, як правило, адміністративний вплив міністра культури мінімальний.

Новохатько навів приклад відомого диригента Ріккардо Мутті, який, працюючи у відомому оперному театрі "La Scala" (Мілан, Італія), не зміг знайти спільної мови з оркестром, після чого втрутилася профспілка, і він пішов з театру.

Міністр додав, що такий випадок був непоодиноким у світовій практиці.

Новохатько також зазначив, що поки не спілкувався Денисом Матвієнком, оскільки той перебуває на гастролях, проте у разі необхідності готовий це зробити.

Як відомо, 8 квітня Матвієнко на прес-конференції заявив, що його відсторонили від посади художнього керівника балетної трупи Національної опери, повідомивши при цьому, що офіційно його ніхто і не призначав на цю посаду.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ