Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Смог над Києвом не становить хімічної та радіологічної загрози, - ДСНС

17 квітня, 2020 - 18:33
Фото Миколи Тимченка, ''День''

Смог над Києвом не становить хімічної та радіологічної загрози, а радіаційний фон у столиці та області в межах норми і не перевищує природних фонових значень, доповіли під час селекторної наради президенту України Володимиру Зеленському глава МВС Арсен Аваков і голова ДСНС Микола Чечоткін.

"Все, що в Києві відбувається, - це не через Чорнобильську зону. Все, що нам принесло, на 90% це надуло з Житомирської області. Це все за рахунок вітрів, які йдуть у нашу сторону й накривають Київ. До того ж вчора була буря навколо всього Києва", - сказав Аваков на нараді у президента в п'ятницю, повідомляє прес-служба глави держави.

Голова ДСНС також зазначив, що запах диму в Києві ніяк не пов'язаний із пожежами в Чорнобильській зоні.

За його словами, напередодні шквальний вітер на Житомирщині валив дерева та мережі електропередачі. Зранку в регіоні зафіксовано три нові осередки пожежі. До того ж горять і торф'яні родовища, через що дим і запах горіння можуть зберігатися декілька днів.

"Жоден із цих осередків не становить загрози ні об’єкту "Укриття", ні сховищу радіаційних відходів. Ситуація там контролюється. Так, нам складно, але ми шукаємо рішення, щоб це зупинити", - зазначив Чечоткін.

Він зауважив, що 16 квітня сили та засоби рятувальників були передислоковані з урахуванням нової оперативної обстановки.

Президент Зеленський, у свою чергу, наполіг на тому, щоб Міністерство охорони здоров'я якомога частіше надавало рекомендації для тих, хто перебуває у зоні, де поширюється дим.

Глава МОЗ Максим Степанов зазначив, що відомство постійно наголошує на необхідності уникати тривалих прогулянок, щільно закривати вікна та двері, вмикати системи кондиціонування та очищення повітря, пити декілька літрів води на день, часто робити вологе прибирання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ