Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

ПриватБанк виставлять на продаж, - Шевченко

17 квітня, 2021 - 18:54
Фото: Reuters

Держава готується незабаром виставити націоналізований у 2016 році Приватбанк на продаж.

Як повідомляє Укрінформ, про це в інтерв’ю GlobalCapital заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

“Згідно з нашими планами ПриватБанк, найбільший банківський актив України, буде незабаром виставлено на продаж. Ми переконані, що приватизація ПриватБанку, якому належить 25% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, у тому числі зі США та ЄС”, - сказав Шевченко.

На його переконання, “наш банківський сектор має значний потенціал для міжнародних інвесторів”. “Ми сподіваємося, що незабаром міжнародні банківські групи отримають частку власності в українських державних банках”, - зазначив глава НБУ.

Він додав, що у справі націоналізації ПриватБанку зараз ведеться близько 100 судових процесів. “Це - винятково складна справа”, - наголосив Шевченко.

При цьому він зауважив, що метою держави залишається вирішити ситуацію із ПриватБанком до кінця цього року. “Ми сподіваємося, що судові справи будуть вирішені й ми отримаємо змогу зосередитися лише на відшкодуванні активів”, - підсумував банкір.

За його прогнозами, протягом п’яти років частка держави у банківській системі знизиться з чинних 55% до 25%. “Цей процес допоможе українській банківській системі здобути більшу незалежність та сприятиме веденню банківської діяльності відповідно до ринкових принципів”, - заявив Шевченко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ