Скоро побачила Україна, що попалась у неволю, бо вона по своєй простоті не пізнала, що там був цар московський, а цар московський усе рівно було, що ідол і мучитель
Микола Костомаров — видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч та етнопсихолог

У Затурцях на Волині вшанували пам’ять В’ячеслава Липинського, видатного мислителя-державника, політика і дипломата

17 квітня, 2021 - 12:43
В’ЯЧЕСЛАВ ЛИПИНСЬКИЙ

Село  Затурці  було  рідним  для  В’ячеслава Липинського,  у  цій  землі  він і   похований.  Тут  діє  меморіальний  музей  у  будинку, який  був  родовим  маєтком  Липинських. 17  квітня  виповнюється 139 років з дня народження В'ячеслава Казимировича Липинського (1882-1931).

Як  повідомив  Віталій  КУШНІР,  завідувач  музеєм,  «10 червня 1990 року в Затурцях при великому здвигу народу було освячено впорядковане місце поховання  славетного односельця. Ця подія, власне, дала перший потужний поштовх для повернення імені Великого Українця на Батьківщину. Вже важко повірити, що нині серед нашого громадянства знайдеться багато людей, які б не чули про нього. Але чи багато українців знайомі з його ідеями та принципами побудови України? У передньому слові редакторів до першого тому "В'ячеслав Липинський. Суспільно-політичні твори" написано: "Сьогодні, нарешті, публіцистика В'ячеслава Липинського приходить до масового читача. Читача, який хоче знайти в його працях відповіді на запитання, якою дорогою треба йти".
Карантинні  обмеження внесли  зміни  у традиційне  відзначення  дня  народження Липинського.  У  минулі  роки проводили  і  міжнародні наукові  конференції, і  тематичні  вечори,  презентували  дослідження  про  життєвий  шлях  та  політичну  діяльність В’ячеслава  Липинського…   Цього  ж  року  обмежилися  покладанням  квітів  до  пам’ятника  Липинському  на колишньому  польському  кладовищі  у  Затурцях. Були  при  цьому  представники  місцевої  влади  та  музейні  працівники.

А  в  самому  музеї  відбулася  вже  екскурсія, яку  провела  науковий  працівник  Віра  Чопко  для  групи  дітей  з  Центру  туризму  та  патріотичного виховання  із  Луцька.  Вона  каже,  що  викладачі  із  цього  Центру  вже  не  вперше  привозять групи дітей  у  музей  в  Затурці,  прилучаючи  їх  до спадщини  Великого  Українця.

Нагадаємо, «День» зі свого боку створив віртуальну екскурсію музеєм у Затурцях (див. на сайті incognita.day.kiev.ua), а в серії книг «Бронебійна публіцистика» в нашій Бібліотеці вийшли уривки зі знакових «Листів до братів-хліборобів» та «Вступного слова для читачів із ворожих таборів». Вулиці  імені  Липинського  є у   Луцьку  та Дніпрі.

Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ