Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Майору Денисові Лесняку відкрили меморіальну дошку в Полтаві

17 травня, 2018 - 22:36

В обласному центрі продовжують встановлювати пам'ятні дошки воїнам, що віддали своє життя за незалежність України, її територіальну цілісність. Ось і сьогодні  на фасаді Полтавської гімназії №13 відкрили пам’ятний знак майорові Збройних сил України, учасникові війни на сході нашої держави Денису Лесняку, який у 1997 році закінчив згаданий навчальний заклад.

На заході були присутні рідні й друзі Дениса, учні й викладачі гімназії, колишні військовослужбовці та просто небайдужі полтавці. Відкривали пам’ятний знак дружина загиблого Тетяна разом з п’ятирічною донькою.

Валентина Леонідівна, мама  Героя, згадує про дитячі захоплення сина, зокрема про його любов до скрипки: «Уже в шестирічному віці він почав відвідувати музичну школу. А потім так сталося, що травми переслідували Дениса – він двічі ламав руку. Останній перелом виявився складним, тож заняття музикою довелося припинити. А ще син був дуже толковим хлопцем: гарно розбирався в електротехніці, вдома все сам ремонтував. Як з'явилися комп’ютери, швидко і їх опанував».

Розповіла Валентина Леонідівна й про те, що спонукало Дениса стати військовим. Виявилося, що сім’я Лесняків – потомствені військовослужбовці. Дідусь хлопця – Лесняк Денис Гаврилович – брав участь у Другій світовій війні, служив у авіаційному полку в Полтаві, був командиром частини (до речі, майбутнього Героя назвали на честь діда). Професію військового обрали й дядько та старший брат Дениса, що підтримувало бажання юнака здійснити дитячу мрію.

«Він вступив до Харківського військового училища, а після закінчення навчання ніс службу в Закарпатській області. Коли розпочалася російсько-українська війна, поїхав у зону бойових дій. Пройшов багато гарячих точок – і бої за Станицю Луганську, і Дебальцівський котел, після якого здавалося, що все найгірше позаду»,  – ділиться спогадами жінка.

Однак після Дебальцевого Денис Лесняк пішов на посаду начальника ППО 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. 16 серпня 2016 року чоловік загинув у бою під час зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою ворога поблизу села Єлизаветівка Мар'їнського району Донецької області. Йому було 36 років. Сиротами залишилося троє дітей. Поховали військовослужбовця у Полтаві на Алеї Героїв.

У лютому 2017 року Указом Президента України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Денис Ігорович Лесняк був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).  

Ініціатором встановлення меморіальної дошки стала ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини». Про це розповів  депутат Полтавської міської ради, голова організації Вадим Ямщиков: «Це вже вісімнадцята дошка, яку ми встановили у Полтаві. Вона антивандальна. Хотілося б сказати, що дошка остання, але події складаються по-іншому. На жаль, хлопці продовжують гинути, тому й надалі ми будемо вшановувати полеглих такими пам’ятними знаками, які  мають ще й ідеологічне навантаження, адже щодня повз цю дошку походитимуть діти і розумітимуть, що війна торкнулася кожного, що з нашого міста люди також пішли захищати Україну».

Пам’ять про загиблого воїна  вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...