Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

"Жива" вишиванка у Дніпрі встановила рекорд

17 травня, 2018 - 18:52

Президент України Петро Порошенко та учасники флешмобу до Дня вишиванки встановили рекорд України. Під час свого візиту до Дніпра голова держави взяв участь в  унікальному флешмобі. Понад 1,5 тисячі молодих людей людей на площі між будинками облдержадміністрації та обласної ради виклали «живі» українські орнаменти. До акції приєднався й особисто Президент Петро Порошенко. Разом учасники флешмобу встановили рекорд України за кількістю людей, які утворювали патріотичний візерунок.  «Вишиванка – одна. Байдуже, чи вона вишита мамою, чи це принт. Коли ми бачимо один одного у вишиванці, ми одразу ідентифікуємо – то є українець, або українка, –  зазначив Президент України Петро Порошенко. – Головне, що цей фантастичний флешмоб у День української вишиванки проходить саме у Дніпрі, можливо, найкращому місті України. Зараз не тільки вся Україна буде дивитися на нас, а й весь світ. Дивитися і заздрити тим, хто сьогодні зібрався на цьому майдані. Дивитися, і заздрити українцям, тому, які ми об’єднані».

Загалом учасники акції  виклали 13 візерунків, характерних для вишиванок у різних регіонах України – від Буковини до Донбасу, від Київщини до Криму. «Живі» орнаменти створили за допомогою різнобарвних модулів, які молоді люди тримали над головами. «Дуже символічно, що ми показали візерунки, характерні для вишиванок і Донбасу, і Криму. Разом продемонстрували: Україна – єдина та непереможна, – розповів учасник флешмобу  Карен Агаджанян. – Аби вийшли красиві візерунки, ми репетирували півтора тижні. Руки боліли, я навіть трохи  біцепси підкачав. Проте все це неважливо, коли усвідомлюєш себе частиною великого дійства. Аж дух захоплює!». Кольори обрали ті, що на вишиванках зустрічаються найчастіше – червоний, чорний та білий. Наприкінці зобразили карту України. «Я захоплююся такими акціями, адже вони єднають. Учасники флешмобу не знайомі між собою, але разом зробили таку чудову справу. Під час акції панувала  чудова атмосфера», – поділилася враженнями учасниця флешмобу Світлана Петрина.

Флешмоб тривав близько чотирьох хвилин. «У Дніпропетровській області завжди встановлюють дуже креативні рекорди. Вони вражають різноманіттям та масовістю. Сьогоднішній флешмоб дуже оригінальний – до цього в країні жодного разу ще не створювали «живу» вишиванку. Подію занесли до Книги рекордів України в розділ «Масові заходи». Відповідний диплом передали  ДніпроОДА», – зазначила представник Книги рекордів України Євгенія Циганкова.  Площа орнаментів склала понад півтисячі квадратних метрів.

«Вперше у Дніпрі відзначили День вишиванки так креативно. Та це не просто розвага. Разом ми популяризуємо національний одяг, а отже – і українську культуру. Носити вишиванку – це сучасно та модно», – сказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Під час свого візиту до Дніпропетровської області Президент України Петро Порошенко відвідав будівництво шляху державного значення від Дніпра до Запоріжжя, а також об’їзної дороги навколо Дніпра. У районному центрі Солоне голова держави відкрив після капітального ремонту опорну школу з новітнім обладнанням, відзначивши переваги та досягнення децентралізації в Україні. У Дніпрі Президент відвідав обласну лікарню ім.Мечникова, де лікують поранених на Донбасі бійців та взяв участь в урочистому молебні у новому храмі УПЦ Київського патріархату.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ