Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Силовики вилучили 12 млрд рублів при обшуках у справі полковника ФСБ, - ЗМІ

17 травня, 2019 - 20:04
Фото з відкритих джерел

Силовики вилучили суму, еквівалентну 12 млрд рублів при обшуках у справі полковника ФСБ Кирила Черкаліна, обвинуваченого в отриманні хабара в особливо великому розмірі (частина 6 статті 290 КК).

Про це повідомляють джерела «Росбалта».

«Ми підозрюємо, що це гроші були отримані за загальне заступництво від представників комерційних структур, в першу чергу - від керівників банків», - сказав співрозмовник видання. Він додав, що мова йде про три банка, серед яких «Траст» і «Югра».

12 млрд рублів виявили в трьох квартирах, які обшукали оперативники в рамках справи Черкаліна. Видання зазначає, що це на 3 млрд більше суми, вилученої у колишнього співробітника МВС Дмитра Захарченка, для якого прокуратура запросила 15,5 років колонії.

Полковника поліції згадували і співрозмовники «Коммерсанта» в кінці квітня. «Можливо, це буде другий Захарченко», - говорив інформатор.

Пізніше джерела «Коммерсанта» розповіли, що в зазначену суму входять активи не тільки Черкаліна, але і двох екс-співробітників управління «К» Дмитра Фролова, який очолював банківський відділ, і його підлеглого Андрія Васильєва. Їх звинувачують в особливо великому шахрайстві.

За даними газети, під час обшуків знайшли готівкові рублі, долари і євро, які зберігалися в квартирах, які використовуються як банківські сховища. Газета зазначає, що так само гроші зберігав полковник МВС Дмитро Захарченко. Крім того, силовики виявили коштовності, колекції елітних годинників, акції та інші цінні папери.

Співробітники ФСБ могли отримати ці кошти, використовуючи службову та інсайдерську інформацію, яку отримували, куруючи Центробанк, Міністерство фінансів, великі банки і біржі, пише «Комерсант» з посиланням на слідство. Зокрема, вони могли за винагороду попереджати банкірів про перевірки, що готуються, та відкликання ліцензій.

«Джерело» інформації газети «Комерсантъ» стверджує, що розробка в управлінні "К", яка призвела до арештів і вилученні великих сум, була ініційована начальником управління Іваном Ткачовим, який раніше служив в УСБ ФСБ», - пише газета.

Кирила Черкаліна звинувачують в отриманні хабара в 850 тисяч доларів.

Джерела «Коммерсанта» називали полковника довіреною особою начальника управління «К» служби економічної безпеки ФСБ Івана Ткачова. Це управління вело оперативну розробку міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва, екс-міністра з питань відкритого уряду Михайла Абизова і власників групи «Сума» братів Зіявудіна і Магомеда Магомедових.

У кінці квітня Черкаліна і двох його підлеглих Дмитра Фролова та Андрія Васильєва, обвинувачених в шахрайстві в особливо великому розмірі (частина 4 статті 159 КК), відправили до слідчого ізолятора. Фролов і Васильєв, за версією слідства, переконали бізнесмена Сергія Гляделкіна, що можуть притягнути його до кримінальної відповідальності за порушення, і отримали від нього частку в компанії на 490 млн. рублів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ