Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Вінничанам на книжковому фестивалі прищеплюють звичку читати (фото)

17 травня, 2019 - 16:35
Фото автора

Книжкова виставка-ярмарок друкованих видань українських видавництв та книгарень відкрилася сьогодні біля фонтана «Мушля», що в центрі міста.

У програмі цьогорічного фестивалю VinBookFest, який ініціювала Вінницька міська централізована бібліотечна система, майстер-класи, захопливий квест, а також літературні зустрічі та автограф-сесії з українськими письменниками Зіркою Мензатюк, Євгенією Пірог, Василем Шклярем та Сашком Лірником.

Триватиме фестиваль упродовж двох днів, сьогодні і завтра. Його особливістю, як каже директор Вінницька міська централізована бібліотечна система Ірина Івасюк є те, що подія має на меті привернення увагу громадськості до читання, зокрема сформувати у дітей та підлітків звичку читати улюблені книги повсякчас.

«Це вже третій VinBookFest, який ми проводимо для вінничан. Цього разу запросили чотири письменника: два – дитячих і два – дорослих, – розповідає Ірина Івасюк. – Родзинкою є зустріч з Сашком Лірником в рамках проекту «Кіно у твердій обкладинці», яка відбудеться сьогодні ввечері у кінотеатрі «Родина». Під час розмови з письменником усі відвідувачі зможуть переглянути фільм «Чорний козак» за оповіданням Сашка Лірника. У такий спосіб, об’єднавши зусилля кінотеатру і бібліотеки, ми демонструємо нові книги і показуємо фільми за українськими творами. Адже  інколи діти не хочуть читати, а коли продивляться фільм, можуть звернутися до книги, щоб перевірити, чи все правильно зобразили. Таким чином ми прагнемо заохотити дітей читати українських письменників».

Окрім цього, в рамках «VinBookFest» відбулася презентація проекту «Kids Police City». На майдані Незалежності облаштували містечко з будиночками, автотрек з світлофором, дорожніми знаками, автомобілями, велосипедами, літературою про безпеку на дорозі. А в рамках ініцативи «Бібліотека здатна дивувати» дітям показали міні-музей іграшки, де можна було побачити книги-іграшки, ляльки-маріонетки, театр тіней та колекцію м’якої іграшки.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ