Краще в ріднім краї милім полягти кістьми, сконати, ніж в землі чужій, ворожій в славі й шані пробувати!
Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор

Астрономи знайшли "стару, як Всесвіт" зірку

17 травня, 2021 - 15:56
Фото: Європейська південна обсерваторія (ілюстративне)

Астрономи виявили на відстані 16 тисяч світлових років від Сонця червоного гіганта, який належить до другого покоління зірок. Це робить його однією з найдавніших зірок.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє zn.ua.

Згідно з аналізом хімічного складу зірки SPLUS J210428.01-004934.2, вона містить елементи, що утворилися в процесі життя і смерті всього лише одного покоління зірок, - найпершого. Вчені вважають, що за допомогою цього червоного гіганта вони зможуть знайти перше покоління зірок, яке поки що ніхто не бачив.

У ході дослідження вчені провели аналіз за допомогою фотометрії - методу вимірювання інтенсивності світла. Ранні зірки відрізняються дуже низьким вмістом таких елементів, як вуглець, залізо, кисень, магній і літій. Нестачу цих металів можна виявити за допомогою аналізу спектру світла, яке випромінює зірка.

Ця відмінність існує тому, що до появи зірок у Всесвіті не було важких елементів. Простір був "супом", що складався в основному з водню і гелію. Коли утворилися перші зірки, вони складалися з цих двох елементів, а більш важкі елементи утворилися пізніше в їхніх ядрах, в результаті термоядерного синтезу. Спочатку водень перетворюється на гелій, потім гелій - на вуглець і так далі, аж до заліза, в залежності від маси зірки.

Моделювання, яке провели вчені, показало, що SPLUS J210428.01-004934.2 могла з'явитися на уламках наднової зірки першого покоління, маса якої перевищувала сонячну в 29,5 разів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ