Нація без державности є покалічений людський колективний організм.
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч. Перший голова Директорії УНР

МОЗ: Набутий після COVID-19 імунітет не уберігає від повторного зараження

17 травня, 2021 - 17:57
Фото: Reuters

Набутий імунітет після перенесеного COVID-19 не виключає повторного захворювання на коронавірусну хворобу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Якщо ви перехворіли на COVID-19 в безсимптомній, легкій чи важкій формі, ваш організм вже познайомився з коронавірусом SARS-CoV-2 та виробив до нього імунітет. Імунітет, вироблений в такий спосіб, називається набутим природним. Але такий імунітет після перенесеного COVID-19 не гарантує того, що ви не захворієте знову на цю інфекцію. І важкість нового захворювання не залежить від того, як ви хворіли на COVID-19 раніше.

Натомість, як наголошують у МОЗ, імунітет, який розвивається після вакцинації, надає надійніший захист від коронавірусної хвороби.

"Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Це відбувається тому, що вакцини краще стимулюють утворення антитіл та Т-клітин, які знешкоджують вірус. Тож навіть якщо ви перехворіли на COVID-19, вам варто пройти вакцинацію та забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19", - повідомляють у МОЗ.

У міністерстві наголосили, що за наявності вакцин вакцинуватися можна і раніше шести місяців після перенесеного захворювання - через чотири тижні після перших симптомів хвороби. При цьому робити тест на антитіла до COVID-19 перед щепленням не потрібно.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ