Краще в ріднім краї милім полягти кістьми, сконати, ніж в землі чужій, ворожій в славі й шані пробувати!
Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор

Ткаченко: процес реалізації проекту з будівництва Музею Революції гідності розблоковано

17 травня, 2021 - 16:21
Фото: УНІАН

Національний музей Революції гідності та німецьке архітектурне бюро Kleihues + Kleihues домовилися про передачу музею авторських майнових прав на реалізацію архітектурного проекту - будівництво Національного музею Революції гідності на алеї Героїв Небесної сотні у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, ситуація з реалізацією музею затягнулася. Але я радий, що сьогодні ми присутні на заході, який фактично розблокує початок проектних, а надалі й будівельних робіт щодо музею", - сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на прес-конференції у понеділок у Києві.

Зокрема, розблокувати процес реалізації проекту вдалося шляхом передачі німецьким архітектурним бюро Kleihues + Kleihues авторських майнових прав на реалізацію архітектурного проекту - будівництво Національного музею Революції гідності.

За словами генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні - Музею Революції гідності Ігоря Пошивайла, наступним кроком стане підготовка до проведення тендеру на визначення генерального проектувальника.

Крім того, він спрогнозував, що музей може бути повністю запущений у роботу через п'ять років. Так, із 2022 року можуть розпочатися будівельні роботи, які триватимуть два роки, до відкриття першої черги. У 2026 році весь музей за прогнозами буде зданий в експлуатацію.

Як повідомлялося, у червні 2018 року за результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу в номінації "Музей Революції гідності" першу премію отримав проект "Штурм пагорба" німецького архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH.

За словами переможців конкурсу Я. Кляйгуса та Й. Кресснера, суть проекту музею в поєднанні минулого та майбутнього, а також з'єднанні самого музею та меморіалу. Вздовж алеї Героїв Небесної сотні будуть ніші, в яких стоятимуть пам'ятники на честь загиблих. Пандус під нахилом приводитиме людей уздовж ніш до музею і це буде фінальна точка "шляху пам'яті".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ