Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

В Україні модернізують двигуни на найбільшому газосховищі Європи

17 травня, 2021 - 17:14
Фото: Reuters

Оператор газосховищ розпочинає реалізацію проєкту вартістю понад 80 млн грн з переобладнання п’яти газотурбінних двигунів для Більче-Волицько-Угерського ПСГ, що триватиме до кінця поточного року.

Про це повідомляє пресслужба Укртрансгазу.

"Модернізація дасть змогу зменшити витрати паливного газу під час експлуатації ПСГ на 20%, підвищить економічність та ефективність роботи найбільшого газосховища Європи. Потужність нових двигунів є аналогічною існуючим та становить 6,3 МВт. Та на відміну від наявного обладнання газосховищ ККД нових газотурбінних двигунів є більшим", - зазначили в компанії.

Модернізацію двигунів для компресорному цеху №4 дотискувальної компресорної станції (ДКС) «Більче-Волиця» здійснюватиме українська компанія «Мотор Січ», яка є безпосереднім виробником нового обладнання. Проект є частиною реконструкції дотискувальної компресорної станції та входить до Програми розвитку українських газосховищ 2021‒2030 рр.

«Реконструкція обладнання в рамках цього проекту є стратегічно важливою для Оператора газосховищ України. По-перше, модернізована ДКС, окрім іншого, забезпечить довгострокове функціонування Угерського покладу XVI горизонту. А він є вкрай важливим для загальної ефективності усіх ПСГ країни, зокрема в режимі відбору газу. По-друге, під час модернізації за однакових пропозицій ми віддаємо перевагу українським виробникам. Тому можливість реалізувати такий масштабний проєкт саме з допомогою української "Мотор Січі" є особливо важливою та цінною для нас», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ