Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

РФ ігнорує пропозиції щодо допуску спостерігачів ОБСЄ до прикордонних територій

17 липня, 2018 - 17:43
Фото: osce.org

Росія продовжує ігнорувати пропозиції щодо допуску спостерігачів ОБСЄ до прикордонних територій на українсько-російському кордоні.

Про це повідомив начальник управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України Андрій Гудзь, передає Інтерфакс-Україна.

На брифінгу у вівторок у Києві він зазначив, що занепокоєння держав ОБСЄ викликає присутність значної кількості підрозділів російської армії на території Ростовської області, вздовж кордону з Україною і їх раптове нарощування під час навчань.

"Росія ігнорує пропозиції України та інших провідних держав ОБСЄ щодо допуску інспекційних груп ОБСЄ до 25-ї зони уздовж кордону з Україною на території Ростовської області, яка наразі закрита Росією навіть для спостереження з повітря", - зазначив представник Генштабу.

Він також наголосив, що Росія систематично вдається до непередбачуваної військової діяльності й активно використовує прогалини у Віденському документі 2011 року.

"Зокрема, РФ використовує незаявлені військові навчання і навчання нижче порогових рівнів як інструмент зовнішньої політики для демонстрації військової сили з метою значного впливу на безпеку і стабільність у регіоні ОБСЄ. Вона вдається до маскування діяльності військ і їхньої фрагментації, і таким чином приховує реальну кількість задіяного особового складу й озброєння, зокрема кількість вильотів літаків і вертольотів", - розповів А.Гудзь.

Він нагадав, що, починаючи з 2014 року, зросла кількість військових інцидентів у повітрі та на морі між збройними силами Росії і країн НАТО.

"З огляду на непрозорий характер позапланових навчань, у нинішній ситуації вони легко можуть бути сприйняті як дестабілізуючі і, таким чином, викликати посилення недовіри і військово-політичної напруженості в сферах відповідальності ОБСЄ", - зазначив представник Генштабу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...