Які ж несвоєчасні рішення можновладців. Коли вони за що-небудь, нарешті, зважуються взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України

З 1 вересня у школах можливе запровадження "змішаного навчання"

17 липня, 2020 - 13:14
Фото Миколи Тимченка, "День"

Очільник Міністерства освіти і науки Сергій Шкарлет вважає, що найбільш імовірний сценарій навчання з 1 вересня – це змішане навчання, для якого потрібна відповідна техніка.

Про це повідомляє Українська Правда.

Але для того, щоб школи могли повноцінно функціонувати в такому режимі, на обладнання потрібні гроші. І тут Шкарлет "сподівається на батьків, які допоможуть школам".

"А що робити батькам, які не мають коштів або читали закон "Про повну загальну середню освіту", який гарантує якісну освіту за бюджетні кошти, а не за кошти батьків, – неясно", – висловила свою думку народна депутатка Совсун.

МОН надішле закладам освіти рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії після того, як отримає їх від санітарної служби - орієнтовно після наступного тижня.

Міністр освіти назвав три сценарії навчання, залежно від епідеміологічної ситуації:

• Перший варіант, найменш ймовірний, це низький рівень захворюваності - відвідування закладів досвіди дозволено в звичайному режимі;

• Другий варіант - високий рівень захворюваності - навчання забезпечують повністю дистанційно;

• Третій варіант, найбільш ймовірний - середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечують у змішаній формі - як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання і гігієни. 

"Найбільш імовірний - це змішане навчання, коли діти вчитимуться частково у закладах, а частково - дистанційно. Зокрема, йшлося про формат, у якому частина учнів відвідує урок у класі, а решта - спостерігає за ним онлайн. Наступного дня учні міняються. Також можливе навчання у різні зміни, асинхронні перерви, скасування масових заходів", - додає Совсун.

Шкарлет запевнив, що у будь-якому випадку повністю дистанційне навчання для дітей початкових класів міністерство рекомендувати не буде: "Дітей неможливо втримати біля телевізора чи комп’ютера упродовж тривалого часу. Це з 1 по 4 клас, можливо, навіть 5-й. Повністю дистанційна форма для молодшої школи не прийнятна", - заявив міністр.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ