Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Організатори інсталяції на алеї Героїв Небесної сотні погодилися на демонтаж конструкцій

17 серпня, 2021 - 18:20
Фото: КМДА

Організатори скандальної інсталяції, встановленої на алеї Героїв Небесної сотні в Києві, що ілюструє побут жителів України в різні епохи (зокрема в період існування УРСР), погодилися на демонтаж конструкцій.

Відповідне повідомлення оприлюднила пресслужба Українського інституту національної пам'яті у вівторок.

"Конструкції, які почали встановлювати на алеї Героїв Небесної Сотні, були частиною історичної художньо-театральної постановки. За творчим задумом режисера, перформанс мав на меті коротко показати всі епохи, через які пройшла Україна на шляху до незалежності. Тимчасові декорації, які символізували б різні часові періоди, були потрібні для зйомок проекту", - йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що з огляду на чутливість місця після спілкування з усіма причетними сторонами організатори інсталяції погодилися прибрати конструкції та перенести зйомки в інше місце.

Як повідомлялося, у вівторок активісти розпочали демонтаж інсталяції, після чого на місце підійшли співробітники правоохоронних органів. Між ними виникла перепалка, яка переросла в невелику сутичку, після чого одного з активістів було затримано, ще декілька пішли пізніше разом із правоохоронцями.

У свою чергу мер Києва Віталій Кличко дав доручення Департаменту благоустрою Київської міської державної адміністрації демонтувати інсталяції на алеї Героїв Небесної сотні.

"Місто не видавало жодних дозвільних документів на такі "перформанси". Організацією відзначення Дня Незалежності, зокрема концепцією та декораціями для святкових заходів, опікується Офіс президента. Розпорядженням КМДА до відзначення 30-річчя незалежності України на алеї Героїв Небесної сотні передбачене тільки покладання квітів. Керівництво Національного Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності підтвердило, що встановлення "інсталяції" було погоджене з ним. Але, я переконаний, цей безлад треба прибрати", - наголосив Кличко.

Пізніше прессекретар президента Сергій Никифоров заявив, що, незважаючи на всі звинувачення в бік Офісу президента, які лунають у зв'язку зі встановленням інсталяції, всіма технічними питаннями, зокрема встановленням декорацій до Дня Незалежності, займається відповідний організаційний комітет.

"Чи були дозволи на встановлення декорацій, чи ні, наразі з'ясовуватимемо. Але це точно не до Офісу президента. Ось такі технічні моменти, як декорації до Дня Незалежності, це все-таки організаційний комітет. У розробленні якихось ідей для свята ОП бере участь, але точно не в дизайні декорацій", - резюмував Никифоров.

Він додав, що інсталяція мала показати періоди, через які Україна пройшла для здобуття Незалежності, і, крім епохи СРСР, експозиція містила також декорації побуту козацької та царської епохи, періоду Другої світової війни.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ