Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

В ООН закликали країни світу не депортувати афганців назад до Афганістану

17 серпня, 2021 - 16:24
Фото: Reuters

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) звернулося до всіх країн із закликом заборонити через важку ситуацію в Афганістані примусове повернення афганців додому, повідомляють у вівторок західні ЗМІ.

"На тлі швидкого погіршення ситуації з безпекою та правами людини в багатьох місцях країни й екстрену гуманітарну ситуацію УВКБ ООН закликає всі держави припинити насильницьку репатріацію всіх афганських громадян, яких раніше зарахували до категорії осіб, котрі не потребують міжнародного захисту", - заявила журналістам у Женеві представниця УВКБ ООН Шабія Манту.

При цьому вона зазначила, що деякі європейські країни вже вжили таких заходів.

Також вона згадала, що з початку 2021 року ще до хаосу останніх днів у Кабулі понад 550 тис. афганців мусили стати переміщеними особами.

У свою чергу представник верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвіл закликав рух "Талібан" виконувати свої обіцянки щодо створення інклюзивного уряду та захисту прав жінок. Він зазначив, що незалежно від того, чи буде виконано обіцянки, міжнародна спільнота простежить за цим.

Тим часом, за даними Дитячого фонду ООН, понад 18 млн осіб в Афганістані, серед них близько 10 млн дітей, потребують гуманітарної допомоги, а половині дітей віком до 5 років цього року загрожує серйозне недоїдання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ