Існування нації спирається на свідому волю її членів.
Іван Лисяк-Рудницький, історик, публіцист, педагог, дослідник української суспільно-політичної думки

Венедіктова підписала підозру нардепу Юрченку

17 вересня, 2020 - 11:20
Фото Миколи Тимченка, ''День''

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала підозру народному депутату Олександру Юрченку (фракція "Слуга народу").

"Ми разом із прокурорами САП у цій справі провели кілька годин над вивченням матеріалів (наголошую - матеріалів, а не довідок або чернеток, складених від мого імені) цього кримінального провадження, в результаті чого я прийняла рішення і, відповідно - одночасно відповідальність, підписати народному депутату підозру і клопотання про обрання запобіжного заходу - тримання під вартою", - написала Венедіктова в четвер у Facebook.

Генпрокурор не називає прізвище нардепа, проте, як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", йдеться про Олександра Юрченка, якого підозрюють в отриманні через свого помічника неправомірної вигоди за внесення правок до законопроекту у сфері переробки твердих побутових відходів.

В Офісі генпрокурора не уточнили статті, які інкримінуються депутатові, зазначивши, що цю інформацію буде оприлюднено після вручення підозри.

Венедіктова також подякувала прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за якісну підготовку справи.

"Я хочу зробити важливий акцент: генеральний прокурор не працює секретарем ані детективів НАБУ, ані прокурорів САП. Це не тільки моє право вивчати матеріали справи (а не довідки чи окремі частини нсрд), це і мій обов‘язок, встановлений законом, і я маю чіткий намір це робити завжди. Дехто намагається змістити фокус - не вийде. В мене нульова толерантність до інформаційних атак і спроб маніпулювати результатами моїх рішень", - наголосила генпрокурор.

"Я поза політикою. У правопорушення немає політичних особливостей або імунітетів, немає - і крапка. Спільна мета - жорстка реакція на корупцію у владі. З порушниками закону розмова коротка. І ми з першого дня її проводимо в одному тоні - нульова толерантність, але реакція генерального прокурора відбувається на професійно підготовлені матеріали кримінального провадження, яке надане на вивчення. Наразі вживаються заходи, щодо реалізації цих рішень", - додала вона.

10 вересня НАБУ повідомило про підозру помічнику нардепа Юрченка за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 (пособництво, прийняття пропозиції, обіцянки або отримання посадовцем неправомірної вигоди) КК України. Також генеральному прокурору направлено проект підозри щодо дій нардепа.

За даними НАБУ, 27 липня посередник "Ф" познайомив детектива "Д" з нардепом "Ю", який розповів, що є ініціатором законопроекту у сфері переробки твердих побутових відходів, і всі питання щодо правок "замикаються" на ньому.

"При цьому під час розмови народний депутат України "Ю" обумовив свою підтримку необхідністю передати йому грошову винагороду, завуалювавши це під пропозицію "допомогти екології" та надати "плюшки", - йдеться в повідомленні.

У середині серпня детектив НАБУ передав першу частину неправомірної вигоди посередникові, а наприкінці місяця співучасники планували отримати ще одну частину коштів.

"За обставин, які наразі з'ясовує слідство, Національне бюро було змушене припинити подальше виконання спеціального завдання", - зазначено в повідомленні.

У рамках розслідування зібрано докази для повідомлення про підозру нардепові в скоєнні злочинів, передбачених ст. 368 КК і ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України.

10 вересня детективи НАБУ за узгодженням із прокурорами САП і за попередньою домовленістю з Офісом генерального прокурора прибули в офіс з метою внесення відомостей до ЄРДР і підписання низки клопотань про проведення слідчих дій стосовно депутата. Також було надано проект повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази й матеріали кримінального провадження, що підтверджують обґрунтованість підозри.

Проте керівник департаменту Офісу генерального прокурора повідомив, що він не бачить достатніх підстав для доповіді генеральному прокуророві про необхідність внесення відомостей про можливе скоєння кримінального злочину народним депутатом до ЄРДР.

11 вересня НАБУ повторно направило в Офіс генпрокурора лист про необхідність внесення відомостей до ЄРДР стосовно дій нардепа, проте відповіді надано не було.

Водночас у бюро додали, що, незважаючи на це, злочинну корупційну схему ліквідовано. НАБУ і САП проводять слідчі дії, спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності інших її учасників, зокрема чиновників, які сприяли припиненню виконання спецзавдання.

15 вересня Венедіктова заявила, що факт використання службового становища для отримання неправомірної вигоди не підтверджується матеріалами справи. Крім того, генпрокурор повідомила, що 14 вересня о 17:20 отримала "листа від керівництва НАБУ й чернетка підозри без матеріалів провадження. Лист і чернетка - все".

Того самого дня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заарештував помічника нардепа з альтернативою застави в 1 млн.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ